Actriţele Andreea Pătraşcu şi Steliana Bălăcianu, Irina şi Maria din "Regina"s-au întors din vacanţă. Cele două vor fi colege şi în Aniela, primul serial de epocă produs de Promance şi difuzat Acasă , au fost împreună în Viena. “A fost ceva spontan, eram la o cafea cu Andreea, iar ea mi-a propus această destinaţie de vacanţă şi mi-a surâs ideea imediat. Aşa că ne-am trezit la ora 5 dimineaţă şi am pornit la drum, cu lista oraşelor prin care trebuia să trecem şi cu “Marcel” (un GPS cam îndrăgostit şi aerian, deoarece nu găsea nicio adresă). Am condus pe rând, am ascultat muzică, am vorbit mult şi astfel am constatat că cei 1050 km până acolo nu reprezintă un drum lung”, mărturiseşte Steliana Bălăcianu. Ca orice turişti, au vizitat punctele importante, s-au plimbat pe străzile pline de istorie ale oraşului, nelipsind cumpărăturile şi vizitele interminabile la parfumerii: « Am vizitat în intregime Palatul Schonbrunn şi am străbătut în lung şi în lat oraşul cu metroul, am colindat Stephansplatz, dar şi Mariahilferstrasse, unde am mâncat cele mai bune croissante din lume într-un ambient senzaţional de epocă. Am fost şi la Prater, unde m-am aventurat în maşinării şi trenuleţe, iar într-o seară am luat cina la restaurantul Donauturm, care se roteşte şi care este amplasat la o înălţime de 170 m, de unde oraşul se vede foarte frumos. Pot spune că Viena este unul dintre oraşele mele de suflet!", spune Andreea Pătraşcu. Fetele s-au întors cu forţe proaspete şi se simt pregătite să dea viaţă rolurilor din "Aniela": "Amândouă am citit scenariul serialului "Aniela", povestea ne-a acaparat total şi suntem foarte nerăbdătoare să începem filmările la acest nou proiect. Pe tot parcursul vacanţei am avut discuţii interminabile legate de anii 1900, care au început încă din maşină şi au continuat pe terasele cafenelelor vieneze, cu iz de epocă", spune Steliana.
edit post
2 Response to 'Andreea Pătraşcu şi Steliana Bălăcianu în vacanţă la Viena'
  1. Anonim
    http://gossip-tv.blogspot.com/2009/07/andreea-patrascu-si-steliana-balacianu.html?showComment=1258565109719#c4324383509390585672'> 18 noiembrie 2009 la 19:25

    esti ffffffffffff proasta esti o tampita stii dc pt k ai juat in filmul ala de tigani retardati

     

  2. Anonim
    http://gossip-tv.blogspot.com/2009/07/andreea-patrascu-si-steliana-balacianu.html?showComment=1258565271526#c6174342982833725999'> 18 noiembrie 2009 la 19:27

    sunteti amandoua foarte frumoase si mi-a placut cum ai jucat in filmul inma de tigan si in regina de amandoua pup la voi

     

Trimiteți un comentariu